Pilvo organų echoskopija

Pilvo organų echoskopija – informatyvus, neinvazinis virškinimo sistemos tyrimo metodas, leidžiantis gydytojui echoskopuotojui detaliai įvertinti kepenų, kasos, tulžies pūslės, tulžies latakų, blužnies, šalpimo išskyrimo organų (inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės), moters vidinių lytinių organų (gimdos, kiaušidžių) būklę.

 

Tyrimo metu įvertinama:

 • Kepenys: jų dydis, tankis, apžiūrima, ar nėra įtartinų židinių, cistų, įvertinamos kepenų kraujagyslės, jų pratekamumas;
 • Tulžies sistema: vertinama tulžies pūslė, ar nėra joje konkrementų (akmenų), drumzlių, polipų; tulžies latakai, ar neišsiplėtę, ar nesutrikęs tulžies nutekėjimas.
 • Kasa: dydis, tankis, forma, įvertinama, ar neišsiplėtęs kasos latakas, ar nėra įtartinų židinių, cistų, konkrementų (akmenų), lėtinio ar ūmaus uždegimo požymių.
 • Blužnis: dydis, tankis; ar nėra įtartinų židinių.
 • Inkstai: forma, dysi; ar nėra išsiplėtę inkstų taurelės, geldelės, šlapimtakiai (šlapimo nutekėjimo sistema), ar nėra cistų, įtartinų darinių.
 • Žarnynas: ar nėra sustorėjusios žarnų sienelės, ar nėra išsiplėtę žarnų spindžiai, kas rodytų nepraeinamumą; ar nėra storosios žarnos divertikulų uždegimo.
 • Taip pat įvertinama: ar nėra padidėjusių pilvo limfmazgių, jų forma, dydis; ar nėra skysčio sankaupų pilvo ertmėje.

 

Įvertinus nusiskundimus ir echoskopijos metu gautus duomenis bei radus pakitimų pacientas gali būti nukreiptas į magnetinio rezonanso (MRT) ar kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimą diagnozės  patikslinimui.

Mūsų klinikoje echoskopijos aparatas visada lengvai pasiekiamas Jus konsultuojančio gydytojo gastroenterologo, tad echoskopija gali būti greitai atlikta tos pačios gastroenterologo konsultacijos metu.

Rezervuokite vizitą:

  Kalba mūsų pacientai:

  Pilvo organų echoskopiją atlieka

  Gediminas Šemeklis

  LSMUL Kauno ligoninės gydytojas, LSMU Vidaus ligų diagnostikos katedros asistentas.
  G. Šemeklis žinomas ir gerbiamas klientų ir užsienyje – ,,Sandyford Health Care Clinic” (Dublinas) ir ,,City Clinic”, (Korkas) Airijoje.

  Gediminas Šemeklis

  Gastroenterologas

  Andrius Kederys

  Gydytojas konsultuoja suaugusiuosius dėl virškinamojo trakto ligų, diagnozuoja ir gydo stemplės, skrandžio, 12-pirštės, kepenų, kasos, tulžies pūslės, žarnyno ligas bei atlieka endoskopinius ir echoskopinius tyrimus.

  Andrius Kederys

  Gastroenterologas

  Edita Variakojienė

  Gydytoja radiologė atliekanti pilvo organų, urogeninės sistemos, skydliaukės ir kitus echoskopinius tyrimus vyrams ir moterims.

  Edita Variakojienė

  Radiologė/Echoskopuotoja