pH metrija

pH metrija – tai specialus tyrimas, skirtas gastroezofaginiui refliuksui (GERL) nustatyti ar atmesti. Šiandien plačiai paplitęs rūgštį slopinančių vaistų, vadinamųjų protonų siurblių inhibitoriais (pvz. omeprazolio) vartojimas, tačiau dažnu atveju siekiamo simptomų pagerėjimo nebūna, o neretai dar labiau sutrinka virškinimo sistemos veikla. Tai labiausiai liečia žmones, kuriems vartojant rūgštį slopinančius vaistus, nedingsta tokie simptomai, kaip gerklės graužimas, užkimimas, krenkštimas, kosulys.

pH metrijos tyrimas yra puikus moksliškai pagrįstas metodas, leidžiantis nustatyti, kiek refliukso epizodų per dieną/naktį įvyksta natūraliomis žmogaus kasdienės veiklos sąlygomis ir, kas labai svarbu, parodo, koks yra skrandžio rūgštingumas – didelis ar mažas. Šis tyrimas taip pat labai svarbus prieš atliekant chirurgines refliukso gydymo operacijas, nes padeda prognozuoti operacijos sėkmės tikimybę.

Visi žmonės, kuriuos vargina ilgalaikiai refliukso simptomai (deginimas už krūtinės, skausmas už krūtinkaulio, gerklės perštėjimas, graužimas, krenkštimas, kosulys, užkimęs balsas), kuriems nepadeda rūgštingumą slopinantys vaistai, ar kuriems planuojama atlikti chirurginę refliukso gydymo operaciją, atlieka pH metriją, kad išsiaiškintų tikrąsias savo negalavimų priežastis.

Rezervuokite vizitą: