Išsami virškinamojo trakto ištyrimo programa

„Gastrosveikata“ klinikos gyd. specialistai surinko svarbiausių tyrimų programa, kuri padės išsamiai įvertinti visą virškinamajį traktą.

Rekomendajame šią programą jeigu jus vargina pilvo pūtimas, tuštinimosi ar virškinimo sutrikimai, pykinimas, diskomfortas ar skausmas pilvo srityje, nepaaiškinamai krenta ar auga svoris.

Programą sudaro 54 ištyrimo rodikliai:

Kepenų rodikliai: ALT, AST, BIL-T, BIL-D, GGT, ŠF, ALB, SPA (PT), AFP, Anti-HCV, HbsAg.

Kasos rodikliai: p-amilazė, lipazė, Ca19-9

Žarnyno rodikliai: Koprograma, kalprotektinas, elastazė, Ifobt, helmintų ištyrimas, CEA

Skrandžio rodikliai: H.Pylori IgG ir IgA, feritinas, geležis, vitamnias B12,

Bendri organizmo rodikliai: Natris, Kalis, Kalcis, jonizuotas kalcis, magnis, bendras kraujo tyrimas (22 parametrai), UREA (šlapalas), kreatininas.

Programos kaina – 270 €

Tyrimų rezultatai pateikiami per 10-14 d.d.

Gydytojo gastroenterologo konsultacija po ištyrimo programos nemokama.

Trumpai apie pagrindinius rodiklius:

Kepenų rodikliai – kepenų fermentai ir tulžies pigmentai (bilirubinai) tai kraujo tyrimai rodantys kepenų veiklą, rezervinę kepenų funkciją ir kepenų ląstelių pažeidimus.

Protrombino aktyvumas (PT/INR/SPA) – vienas iš svarbiausių ir dažniausiai atliekamas krešėjimo tyrimas. Protrombino aktyvumas nustatinėjamas, jei yra kraujavimai iš virškinamojo trakto.

Pankreatinė amilazė (P-AMYL) – specifiškiausias kasos uždegimo rodiklis. Tyrimą rekomenduojama atlikti, jei vargina pykinimas, apetito stoka, pilvo ar nugaros skausmai.

Hepatito C viruso antikūnai (antiHCV) – tiriami įtariant hepatitą C. Hepatito C viruso antikūnai (aHCV) organizme išlieka visą gyvenimą po persirgimo.• Hepatito B viruso paviršinis antigenas (HbsAg) – tiriamas įtariant hepatitą C.

Koprograma – mikroskopinis išmatų tyrimas. Koprologinis tyrimas leidžia įtarti tam tikrus patologinius procesus virškinamajame trakte (sutrikęs tulžies patekimas į žarnyną, uždegimai, kolitai), kasoje (lėtinis pankreatitas) bei nustatyti žarnyno fermentinį aktyvumą. Kopogramą rekomenduojama atlikti kasmet profilaktiškai. Taip pat asmenims, kurie skundžiasi virškinimo trakto, kasos sutrikimais ar pastebi išmatų pokyčius.

Kalprotektinas – tyrimas padeda nustatyti uždegimą žarnyne, atskirti uždegiminę žarnyno ligą nuo neuždegiminių žarnyno ligų bei stebėti uždegiminės žarnų ligos aktyvumą.

IFOBT testas – slapto kraujavimo išmatose tyrimas.

Kirminų kiaušinėlių išmatų tepinėlyje nustatymas – tai laboratorinis tyrimas, kuris naudojamas nustatyti parazitų kiaušinėlius arba pačių parazitų buvimą žmogaus išmatose. Šis tyrimas gali padėti diagnozuoti infekcijas, kurios gali paveikti virškinimo traktą ar kitas kūno sistemas.

Lipazė (LIP) vienas informatyviausių ūmaus pankreatito (kasos uždegimo) rodiklių.

Kalcis (Ca) yra svarbus mineralas, būtinas sveikiems kaulams ir dantims, raumenų funkcijai ir nervų sistemos veiklai. Kalcio trūkumas gali lemti osteoporozę ir kitas kaulų sveikatos problemas.

Kalis (K) yra elektrolitas, kuris reguliuoja vandens balansą organizme ir yra būtinas raumenų ir širdies funkcijai.

Magnis (Mg) yra būtinas daugeliui biocheminių reakcijų organizme, jis padeda išlaikyti normalų širdies ritmą, raumenų funkciją ir kaulų sveikatą.

Natris (Na) yra svarbus elektrolitas, kuris reguliuoja vandens balansą, kraujo spaudimą ir rūpinasi nervų sistemos funkcija.

Geležis (Fe) yra būtina hemoglobino gamybai, kuris perneša deguonį kraujyje.

Feritinas (FER) – vienas jautrausių ir specifiškiausių rodiklių, kuris padeda nustatyti organizmo geležies atsargas.

Karcinoembrioninis antigenas (CEA) gali būti padidėjęs daugeliu vėžio tipų atveju.

Kasos vėžio žymuo (CA 19-9) daugiausia tiriamas kasos vėžio stebėjimui ir diagnozei.

Alfa-fetoproteinas (AFP) daugiausia susijęs su kepenų ir kiaušidžių vėžiu, taip pat naudojamas stebint kai kurias kitas ligas.

Helicobacter pylori infekcija: Helicobacter pylori yra bakterija, kuri gali sukelti skrandžio opas ir gastritą.

Kalba mūsų pacientai: