Pagerinkite virškinimą ir numeskite svorio

Esu įsitikinęs, kad žinote posakį: Jūs esate tai, ką valgote. Kitaip tariant, kad būtumėte sveiki ir darbingi, turite valgyti gerą maistą.

Tačiau net ir sveikiausias maistas nebus tinkamai perdirbtas prastai veikiančiame žarnyne, o tai gali sukelti lėtinių sveikatos sutrikimų. Blogas virškinimas gali sukelti nuovargį, galvos skausmus ir depresiją – visa tai gali lemti svorio augimą.

Keletas paprastų valgymo būdo pakeitimų gali labai pagerinti virškinimą ir padidinti pastangas numesti svorio. Štai 5 labai paprasti žingsniai, kurių galite imtis, kad pagerintumėte žarnyno sveikatą ir pradėtumėte geriau jaustis jau šiandien.

1 žingsnis – mažiau valgykite

Viena dažniausių blogo virškinimo priežasčių yra persivalgymas. Per didelis vienu metu į organizmą patenkančio maisto kiekis perkrauna viršutinę virškinimo sistemą, todėl gali atsirasti rėmuo, dujos, viduriavimas ir kiti nemalonūs simptomai.

Paprastas sprendimas – sumažinti porcijų dydį. Įsivaizduokite, kad jūsų skrandis yra maišytuvas, kuriam reikia vietos, kad galėtų tinkamai sumalti ir sumaišyti su fermentais suvalgytą maistą. Jei skrandį perpildysite, jis negalės tinkamai sumaišyti savo turinio.

Neperpildykite savęs; valgykite, kol pasisotinsite maždaug dviem trečdaliais. Ir valgykite reguliariai visą dieną. Stenkitės valgyti 3 kartus per dieną, o tarp valgymų šiek tiek užkandžiaukite.

2 žingsnis – valgykite neperdirbtus, nerafinuotus ir šviežius maisto produktus

Dėl kasdien vartojamo labai apdoroto greito maisto nenuostabu, kad tiek daug žmonių kenčia nuo virškinimo problemų. Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad užtikrintumėte tinkamą žarnyno sveikatą, yra valgyti maistą, kuriame gausu visaverčių maisto produktų, suteikiančių pakankamai maistinių medžiagų ir skaidulinių medžiagų. Pavyzdžiai:

  • švieži vaisiai ir daržovės
  • ankštinės daržovės, pavyzdžiui, pupelės, žirniai ir lęšiai
  • Riešutai ir sėklos
  • Neskaldyti grūdai
  • Ekologiški kiaušiniai ir paukštiena, žole šeriama liesa mėsa ir laukinė šaltųjų vandenų žuvis

3 žingsnis. Tinkamai kramtykite maistą

Kramtyti reikia ne tik susmulkinti maistą burnoje, kad galėtumėte jį nuryti. Svarbius fermentus, padedančius virškinti angliavandenius ir riebalus, išskiria burnos liaukos. Jei maistą nuryjate per greitai, jo tinkamai nesukramtydami, gali pasireikšti blogo virškinimo ir malabsorbcijos simptomai – dujos, pilvo pūtimas, virškinimo sutrikimai ir dar blogiau.

Paprasčiau tariant, tinkamas kramtymas yra būtinas geram virškinimui. Išmokite neskubėti valgyti. Kruopščiai kramtykite kiekvieną kąsnį ir mėgaukitės maistu.

4 žingsnis. Gerkite daug vandens

Gerti pakankamai vandens yra absoliučiai būtina gerai sveikatai, o tai ypač svarbu virškinimui. Viena iš pagrindinių vandens funkcijų – sutirštinti išmatas ir palaikyti jų judėjimą, kad neužkietėtų viduriai. Be to, vanduo atlieka svarbų vaidmenį detoksikacijos procese, nes natūraliai išplauna toksinus iš viso organizmo, įskaitant virškinimo sistemą.

Įpraskite reguliariai gerti vandenį visą dieną, kad išvengtumėte dehidratacijos, nes tai gali neigiamai paveikti jūsų virškinimo sistemą. Jei paprastai negeriate daug vandens, sąmoningai stenkitės tai daryti. Išgerkite stiklinę iš pat ryto, o per dieną gazuotus gėrimus, energetinius gėrimus ir kavą keiskite vandeniu.

5 žingsnis. Būkite aktyvūs

Reguliari fizinė veikla duoda daug naudos, tačiau dauguma amerikiečių sportuoja nepakankamai. Dėl nepakankamo fizinio aktyvumo gali padidėti svoris, o tai savo ruožtu gali lemti virškinimo ligas ir daugelį kitų lėtinių sveikatos problemų.

Mankšta – pati savaime – padeda tinkamai virškinti, nes skatina normalius žarnyno susitraukimus ir mažina vidurių užkietėjimą. Todėl svarbu kasdien išlikti aktyviems. Apskritai 30-45 minučių lengvos ar vidutinio sunkumo mankštos kasdien padės palaikyti žarnyno sveikatą ir bendrą gerą savijautą.

Raktas į sėkmingą svorio kontrolę ir virškinamojo trakto sveikatą – keisti mitybos ir gyvenimo būdo įpročius, kurių galėsite laikytis visą likusį gyvenimą. Tai gali būti labai sudėtinga, ypač turint omenyje visus nesveiko maisto pasirinkimus, su kuriais susiduriate kiekvieną dieną.

Pagal https://manomityba.lt/