Ką apie sveikatą išduoda žmogaus dantys?

Mūsų dantų būklė yra tiesiogiai susijusi su mūsų sveikata, kurią lemia mityba ir emocinė būsena. Įvairios lėtinės ligos, susijusios su virškinimo sistema turi tiesioginės įtakos mūsų dantų išvaizdai ir jų baltumui. Pavyzdžiui, jei sergate gastritu ar turite skrandžio opų, tuomet didelė tikimybė, kad ilgainiui nesprendžiant šių problemų, jūsų dantys bus pažeisti ėduonies, iš burnos sklis blogas kvapas ir pakis dantų spalva. Taip pat padidėja rizika, kad atsiras pigmentinės dėmės, kurias be papildomų priemonių ir procedūrų bus sunku panaikinti. Viena iš tokių priemonių gali būti dantų balinimo procedūra, kuri priklausomai nuo emalio pažeidimų, padėtų atgaivinti dantų spalva.

Pati dantų balinimo procedūra nėra sudėtinga, ją galima atlikti daugumai pacientų. Tik reikia turėti omenyje, kad dantų balinimas nėra atliekamas nepilnamečiams asmenims. Taip pat, jei laukiatės ar sergate chroninėmis lėtinėmis ligomis, informuokite gydytoją, tuomet jis parinks jums tinkamą balinamojo gelio koncentraciją. Kitas svarbus dalykas, ką reikia žinoti prieš dantų balinimo procedūrą, yra tai, kad būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu būtų pašalinamos susikaupusios dantų apnašos ir akmenys.

Klaidingai manoma, kad išbalinti dantis galima savarankiškai, naudojant balinantį efektą suteikiančias dantų pastas. Tačiau naudojant tokias priemones galite tik pabloginti situaciją, pažeisdami ir taip silpną dantų emalį. Taip yra dėl to, kad dantų pastoje esančios ambrazyvinės dalelės jį dar labiau braižo, kas gali sukelti didelį diskomfortą dėl padidėjusio dantų jautrumo. Tad, tam, kad galėtumėte džiaugtis sveikais dantimis ir gražia šypsena, neužtenka ieškoti tik vieno laikino sprendimo, o reiktų imtis rimtesnių priemonių, ieškant profesionalios pagalbos, keičiant savo gyvenimo būdą, darbo ir poilsio režimą bei mitybos įpročius, nuo kurių priklauso ne tik mūsų sveikata, bet ir išvaizda.

Related posts