Natūralus H.pylori gydymas

Helicobacter Pylori (H. pylori) yra bakterijų rūšis, „gyvenanti“ virškinamajame trakte ir sąlygojanti skrandžio bei dvylikapirštės žarnos uždegimą. Remiantis 1998 m. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) duomenimis, šios bakterijos yra atsakingos už 80 proc. skrandžio ir 90 proc. dvylikapirštės žarnos opų atsiradimą. Bakterija taip pat gali sukelti kitų skrandžio problemų, tokių kaip:

  • Pilvo pūtimas
  • Sunkumo jausmas po valgio
  • Pykinimas
  • Diskomfortas epigastriumo (duobutės) srityje
  • Raugėjimas

Kai kuriems pacientams, įprastas gydymo būdas antibiotikais netinka, nes jiems pasireiškia neigiami šalutiniai efektai: pykinimas, viduriavimas, apetito praradimas, alerginės reakcijos. Taip pat pasitaiko atsparių antibiotikams H.pylori variantų, kuomet išnaikinti nepavyksta vartojant net kelis skirtingų vaistų derinių kursus. Štai kodėl susidomėjimas natūraliais gydymo būdais nuolat auga.

Natūralus ar tradicinis H.pylori gydymas? Kuris geriau?

Atlikta daugybė in vivo ir in vitro natūralių H. pylori gydymo būdų. Dauguma gydymo būdų sumažino bakterijų kiekį skrandyje, tačiau visam laikui jų išnaikinti nepavyko.

Prieš pradėdami natūralų gydymą, būtinai pasitarkite su gydytoju. Rekomenduojamas H.pylori gydymas tradiciniais vaistais turėtų būti pirmasis jūsų pasirinkimas.

Gavę gydytojo pritarimą, galite naudoti natūralius gydymo būdus kaip pagalbinę terapiją. Tai gali sustiprinti įprastų vaistų poveikį.

Probiotikai

Probiotikai padeda išlaikyti pusiausvyrą tarp gerųjų ir blogųjų žarnyno bakterijų. Remiantis 2012 m. tyrimu, vartojant probiotikus prieš arba po to, kai buvo atliekamas įprastas H.pylori gydymas, bakterija gali būti pašalinta greičiau. Antibiotikai naikina jūsų virškinamajame trakte ir gerąsias, ir blogąsias bakterijas. Probiotikai padeda atstatyti gerųjų bakterijų kiekį.

Žalioji arbata

2009 m. atliktas tyrimas su pelėmis parodė, kad žalioji arbata gali padėti užmušti ir sulėtinti Helicobacter bakterijų dauginimąsi. Tyrimas parodė, kad žaliosios arbatos vartojimas prieš infekciją apsaugo nuo skrandžio uždegimo. Arbatos vartojimas infekcijos metu sumažino gastrito sukeliamus simptomus.

Jaučiate H.pylori simptomus? Registruokitės UBT testui

Medus

Tyrimais įrodyta, kad medus turi antibakterinių savybių. Iki šiol jokie tyrimai neparodė, kad medus gali pats išnaikinti bakterijas, tačiau tyrėjai teigia, kad naudojant medų, įprastas gydymo procesas gali sutrumpėti. Didžiausią antibakterinį poveikį sukelti gali šviežias, skystas arba „Manuka“ medus.

Alyvuogių aliejus

Alyvuogių aliejus taip pat gali slopinti šią bakteriją. 2007 m. atliktas tyrimas parodė, kad alyvuogių aliejus pasižymi stipriomis antibakterinėmis savybėmis prieš aštuonias H. pylori rūšis. Trys iš šių rūšių yra atsparios antibiotikams.

Saldymedžio šaknis

Saldymedžio šaknis yra natūrali priemonė nuo skrandžio opų bei yra pasitelkiama kovai prieš H.pylori. Remiantis 2009 m. atliktu tyrimu, saldymedžio šaknis bakterijų tiesiogiai nežudo, tačiau gali padėti išvengti jų prilipimo prie skrandžio gleivinės ląstelių.

Brokolių daigai

Brokolių daiguose esantis junginys, vadinamas sulforfanu, gali būti veiksmingas ginklas prieš H. Pylori bakteriją. Tyrimai su pelėmis ir žmonėmis rodo, kad tai sumažina skrandžio uždegimą, bakterijų kolonizaciją ir jų poveikį žmogui.

Fototerapija

Tyrimai rodo, kad H. pylori yra neatspari bei pažeidžiama šviesos spindulių. Fototerapijos metu yra naudojama speciali ultravioletinė šviesa, padedanti pašalinti H. pylori išvešėjimą skrandyje. Tyrėjai mano, kad skrandyje naudojama fototerapija yra saugus būdas kovoti prieš šią bakteriją, kai neveikia tradicinis gydymas antibiotikais.

Tradiciniai H.pylori gydymo būdai

Tradiciniu būdu, H.pylori infekcija gydoma antibiotikų ir skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų deriniais. Labai svarbu pokalbio su gydytoju metu paminėti jau anksčiau naudotus antibiotikus, kad būdų išvengta neefektyvaus ir neracionalaus gydymo.

Daugiau apie bakteriją bei tradicinius gydymo būdus skaitykite: H.pylori: simptomai, priežastys, gydymas

Ką galite padaryti?

Jeigu turite simptomus, pasinaudokite gastroenterologo konsultacija, kurios metu gydytojas įvertins ar jūs galite turėti šią bakteriją. H. pylori infekcija turi sutampančių simptomų su kitomis skrandžio ligomis, tokiomis kaip gastroezofaginis refliuksas (GERL). Svarbu nustatyti tinkamą diagnozę, kad būtų paskirtas teisingas gydymas.

Pirmo pasirinkimo metodas nustatyti H.pylori bakteriją yra ureazės kvėpavimo testas (ubt).

Jei H. pylori testo rezultatai bus teigiami, pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju ar gydytoju gastroenterologu dėl tolimesnio ištyrimo bei gydymo. Natūralūs gydymo būdai greičiausiai jums nepakenks, tačiau nėra įrodyta, kad jie pašalina infekciją. Nenaudokite jų vietoj įprastų gydymo būdų be gydytojo priežiūros.

Kaip išvengti infekcijos ateityje?

H.pylori šaltinis nėra aiškus, o gydytojai neturi oficialių rekomendacijų, kaip to išvengti. Yra žinoma, kad turėtumėte laikytis geros higienos, dažnai plaudami rankas ir tinkamai paruošdami maistą. Jei jums diagnozuota H. Pylori ir paskirtas gydymas, svarbu suvartoti visą rekomenduojamą gydymo kursą, kad tikrai būtų pasiektas tikslas – H.pylori išnaikinimas. Kaip yra pasakęs vienas iš H.pylori tyrinėtojų D.Y.Graham, „Gera yra vienintelė Helicobacter pylori – tai mirusi Helicobacter pylori“.

Gastroenterologo konsultacija